Lyžařský oddíl Mladá Boleslav — oddílová chata Erlebach

Erlebaska

Zpráva pro příznivce lyžování, mladoboleslavské lyžaře a všechny členy LO

Lyžařský oddíl vykázán z tradiční základny lyžování oddílové chaty Erlebach. NEUVĚŘITELNÉ, ale zákeřným zásahem Výkonného výboru TJ AŠ byl oddíl lyžování a jeho členové na hodinu vyhoštění a to bez vyzvání. Co znamená Erlebaška pro lyžařský oddíl -vše- nestala se nyní pro TJ AŠ zvláštním artiklem? Pro ilustraci uvádíme fakta, která jsou doložitelná a pro funkcionáře i členskou základnu nepochopitelná.

Časová osa připravené akce :


SLEDUJTE NAŠE STRÁNKY ! BUDETE INFORMOVÁNI - Výbor Lyžařského oddílu


Jaký bude osud Erlebašky?

Lyžařský oddíl TJ AŠ uzavřel v měsíci květnu další z úspěšných sezon své historie. Jako provozovatel chaty Erlebach opět perfektně a bez reklamací zajistil pro školy, skauty, sportovní kolelektivy a rodiny týdenní pobyt. Skupina vedení LO a správci se od rána až do noci postarali o návštěvníky Erlebašky, aby se vraceli spokojeni tak jak již po desetiletí chatu navštěvují! Mají u nás materiální a treninkové podmínky pro provozování aktivit hlavně lyžování. Nabídka LO je podložena brigádnickým úsilím všech našich členů, bývalých závodníků, trenérů a rozhodčích na opravách a údržbě. Potom můžeme plnit poslání dle Stanov tělovýchovy. Lyžařský oddíl působí na Erlebašce od roku 1953, kdy jí koupil od rodiny Erlebachových. Objekt byl lyžaři postupně přizpůsoben požadavkům sportovců jak vybavením, přístavbou a rekonstrukcí interiéru. V 90. letech měla skupina boleslavských podnikavců s nemovitostmi připravenou koupi Erlebašky - podvodem na ještě žijící původní majitelku. Připravená operace se neutajila a představitelé odstupující generace a nastupující předseda LO tomuto činu proti boleslavským lyžařům zabránili. LO má tento zásah uložený v dokumentech k případnému předložení. Je v nich vždy uveden hospodář a správce, který se o Elebašku zajímal a usiloval a také zveleboval. Byl to jediný lyžařský oddíl a zůstalo tomu i dodnes!


V historii Erlebašky to byl rozhodující moment zachování pro sportování všem, kteří ve výše uvedených skupinách na chatě sportují,každý rok ve stovkách !! Jistě záslužný čin, ne jak se mnohdy v současné době setkáváme na papíru a v proslovech - porovnávejme!

Aktuální situace nenasvědčuje faktu, že si vedoucí funkcionáři,v tomto případě TJ AŠ všimli úspěšné práce aktivistů lyžařského oddílu za kterou se skrývají tisíce hodin hlavně pro naše děti a mládež. Přiblížím pro pochopení. Výkonný výbor TJ AŠ,dle pravidel svolal jednání na 1.1.2019 na Erlebašku. Jednání OK, ale mimo program sdělil předseda TJ, že dnešním dnem končí lyžařský oddíl svoje působení na Erlebašce a je okamžitě vyhoštěn . Za půl hodiny se dostavila osoba,kterou jsme nikdo neviděli,on chatu nezná, správcování a chod Erlebašky již vůbec - o nic se ani nezajímal ! Šel s VV na uvítací oběd na Dvoračky, výbor LO zabalil a odjížděl do MB - to ubytovaní přímo čuměli !! Něco tak zákeřného a hanebného není možné vidět, ale důkaz, že ve sportu ANO !!To nesmyslné jednání pokračovalo sdělením předsedy ,že BUDE UMOŽNĚN členům lyžařského oddílu do 3.týdnů odvoz osobních věcí. Po tomto datu budou nepotřebné věci z chaty odvezeny a ZLIKVIDOVÁNY !! Žijeme v právním státě ?? Jsou to věci těch členů, kteří v létě i v zimě zajišťují provoz chaty, jezdí na brigády a trenují děti. Po desetiletí mají na půdě v malých skříňkách vše potřebné! Perličkou je i výměna zámků ,aby výbor LO neodcizil vybavení chaty , které nainstaloval, chatu vybavil a vším 30 roků disponoval. Je to normální??


TJ AŠ má STANOVY, je uvedeno ,-b.2.6.,do působnosti VALNÉ HROMADY ZEJMÉNA náleží: v bodě 2.6.g rozhodování o dispozicích s nemovitým majetkem TJ. Ale z podkladů nám zasílaných je zřejmé a uvedené že tento akt organizoval výkonný výbor - Stanovy použijeme když se hodí !!Předseda TJ slouží již třetí období, za ty roky nebyly připomínky, ani od orgánů TJ k naší práci a k výsledkům chaty Erlebach ,je to zarážející a zavádí to celé naše okolí na myšlenky zpeněžení bez ohledu na potřeby lyžařů a příznivců Erlebašky.Každoroční výsledky hospodaření jsou vždy v kladných číslech.


Po pětitýdenním správcování organizovaném TJ s novým správcem je stav žalostný, návštěvníci jej nepoznávají. Na dokreslení, po osobní návštěvě 3. členů výboru byly např. zjištěny anomálie a chyby ve správcování: stále plné koše odpadu v kuchyni, na chodbě volně visící a páchnoucí pytle s dalším odpadem, na lavicích po chodbě volně přístupné prádlo, matrace bez pokrývek, podlaha v lyžárně jako staveniště, doklady k provozu chaty pohozené na krbárně, atd. Tento stav musí trvat, jelikož pobyt správceho je vyjímečný. Vytratil se systém. Slova předsedy,správceho dosadili ,aby dostali chatu v srdci Krkonoš do kladných čísel, aby bylo možno rekonstruovat a lépe využívat. Názor nás zkušených, kteří vedou chatu a za sebou mají výsledky, které v prvé řadě hodnotí návštěvníci je, že toto není krok k vylepšení služeb a již ne k většímu zisku.Müller, za výbor LOO naši oddílové chatě

Chata se nachází v Rokytnici nad Jizerou ve výšce 1020 m nad mořem těsně pod krkonošskými hřebeny, což je ideální výchozí místo k jejich objevování … V zimním období přístupná na lyžích — vlekem, v letním období je možný přístup k chatě i autem.

Stravování je možné ve vybavené kuchyni z vlastních zdrojů. Kuchyň nabízí sporák s grilem, horkovzdušnou troubou, mikrovlnku, lednici aj. což Vám umožní si připravovat vlastní jídla po celý den. Kdo si raději zajde do restaurace, má to pouhých 300 m na horskou chatu Dvoračky.

Lyžařský vlek je 200 m od boudy — je možno sjet do areálu Rokytnice nad Jizerou. Pro kolektivy je možno zajistit odvoz bagáže rolbou. Vytápění je akumulačními kamny. K dispozici jsou 2–6-ti lůžkové pokoje, 10-ti lůžkové pokoje a společenská místnost s krbem a televizí.
Aktuální ceník ubytování


Historie chaty Erlebach

Máme-li vyprávět o naší boudě, kterou vlastníme v krásném koutě západních Krkonoš v  Rokytnicí nad Jizerou-Rokytno, nedaleko Dvoraček s pohledem na jednu z vysokých hor Kokrháč, musíme se nezbytně vrátit až do roku 1951.

Po roce 1945 nebyl problém získat chalupu nebo boudu v horách. V tuto dobu nebyla však ještě sjednocená tělovýchova, ani kolektiv lyžařu, který by zamýšlel vytvořit oddíl, který by pečoval o závodní a sportovní lyžování. Činnost v bývalém Sokole Mladá Boleslav, který velmi dobře pracoval před druhou světovou válkou, rozvíjel se i úspěšně po roce 1945, jak nám napovídá historie lyžování v Mladé Boleslavi. Nebyl však zájem získat pro svoji činnost vetší boudu. Byl to jen pronájem jedné malé chalupy v Rokytnici nad Jizerou v osadě Horní Domky, později chalupa zakoupená od majitele Jona. Bohužel byla tato chaloupka při sjednocení tělovýchovy, kdy veškerý majetek přešel do rukou ROH, prodána za Kčs 500,– cizí osobě.

Pokračování »

Podpora MSMT

›Poloha chaty  ›Aktuální počasí v Rokytnici